Субота, 27.04.2024, 13:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Вчитель-новатор
Головна
Реєстрація
Вхід
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

3D карта

Погода

Вхід

Головна » Файли » МАЙБУТНІМ МОЇМ УЧНЯМ-ПЕРШОКЛАСНИКАМ

Рекомендації вчителя ГАННИ ФЕДОРІВНИ САВІЦЬКОЇ
16.01.2013, 21:36

Батьки і діти – це любов і сльози, 
Це вічне щастя і одвічний біль, 
Це – сонце і тепло, сніги й морози, 
Мед на вуста й на вічні рани сіль. 
Як на троянді – колючки і квіти, 
Так і в житті є радість і печать, 
Високі мрії й дуже різні діти… 
Чому таке трапляється, на жаль? 
Всім хочеться все мати в ідеалі, 
Причому, водночас і без зусиль. 
Щоб щастя без труда й печалі 
Пливло саме у руки звідусіль. 
Та у житті такого не буває, 
Й запам’ятати треба, в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє, 
Якщо трудитись будеш день і ніч. 
А діти – це і щастя, і турбота, 
Відповідальність і тривога теж, 
Без відпочинку й вихідних робота, 
Любов така, яка не має меж. 


Шановні батьки! 

Якщо ви бажаєте щоб у Ваших дітей було цікаве та ефективне навчання, уроки проводились з використанням ІКТ, про своїх дітей дізнавались користуючись Інтернет послугами, Ваші сини та доньки обов'язково навчилися швидко читати і грамотно писати, були дбайливо доглянутими в школі -- Ваша вчителька я Савіцька Ганна Федорівна!

Мій кабінет №25 ( 3 поверх)

Працюю:  понеділок - п'ятниця з 9:00 до 14:00

 12bonh34@gmail.com

skype: anet48



Рекомендації щодо організації правильного

режиму дня першокласника

1. Правильно обладнайте робоче місце дитини
Стілець повинен мати спинку, на якій в області попереку повинен бути спеціальний валик, що не дає м'язам перенапружуватися. Ступні дитини повинні упиратися в підлогу так, щоб кут між стегном і гомілкою був прямий. Глибина стільниці повинна бути 60-80 см, ширина - 120-160 см. Для підручників потрібно придбати спеціальну підставку, та поставити її на відстані витягнутої руки від очей. Якщо книга буде лежати збоку від маленького учня,часті нахили голови перевантажать шийний відділ і спровокують головні болі. Відстань між очима дитини і робочою поверхнею: повинно відповідати 30-35 см. З лівого боку обов'язково повинен стояти світильник - крім основного освітлення. Пам’ятайте , що світильники з люмінесцентним освітленням можна використовувати тільки з 12 років - вони дуже стомлюють очі, тому краще користуватися звичайними ламповими.

2. Правильне харчування обов’язкове 
Хороший сніданок дуже необхідний. Приготуйте теплу їжу: кашу, омлет, запіканку, сирники. Корисні речовини надходять в кров, і та у свою чергу живить мозок, який буде активно працювати. Як перекус в школі давайте дитині з собою печиво і яблуко.

3. Проводжайте дитину теплими словами з побажанням гарного дня
Не прощайтеся з дитиною фразами – "дивись не бешкетуй", «веди себе добре», «щоб сьогодні не було поганих оцінок» , «якщо ти зробиш, то ...» і т.д , дитина не комп’ютер щоб її такими фразами програмувати. Побажайте краще удачі, та підбадьорте, якщо знаєте , що сьогодні такий важкий день для вашої дитини.

4. Навчіть своє чадо «тримати спину» 
Для цього привчайте дитину щодня виконувати 10 простих вправ.
Нахили. Початкове положення - сидячи з витягнутими вперед ногами на підлозі. Потрібно спробувати нахилитися якнайнижче і обхопити руками пальці ніг. Піднятися в початкове положення і повторити 5 разів. 
Махи ногами. Початкове положення - лежачи на правому боці, права рука під головою, ліва перед собою. Повільно піднімати рівну ліву ногу вгору й опускати 15 разів. Повторити вправу для правої ноги, перекинувшись на лівий бік. 
Книга. Початкове положення - вис на шведській стінці. Сідницями і спиною потрібно щільно торкатися стіни. Повільно підняти рівні ноги, не відриваючи сідниць, повторити 5 разів. 
Йога. Початкове положення - поза йогів із зімкнутими ступнями ніг. Тримати спину прямо і сидіти 15-20 секунд, розслабитися і повторити 7 разів. 
Сонечко. Поставте малюка впритул до рівної стіни, стежачи за тим, щоб він торкався стіни трьома точками - плечима, сідницями і п'ятами. Руки підняти вгору і повільно опускати в сторони по колу, не відриваючи від стіни. Повторити 5-7 разів. 
Стільчик. Початкове положення те ж, руки вздовж тулуба, долонями до стіни. Повільно, не відриваючи тіла, ковзати по стіні, намагаючись сісти. Повторити 5-7 разів. 
Замок. Початкове положення - стоячи. Відвести одну руку за голову, другу - за лопатки, спробувати зімкнути руки або як можна більше наблизити їх одне до одного. Повторити 5-7 разів. 
Ванька – встанька . Початкове положення - лежачи на спині. Плавно, намагаючись тримати спину рівною, піднятися в положення сидячи. Опуститися, повторити 5-7 разів. 
Човник. Початкове положення - лежачи на животі. Руки відвести назад, підняти голову і плечі і повільно відірвати від підлоги ноги. Затриматися в такому положенні 5 секунд, опуститися, повторити 5 разів. 
Полумостік. Початкове положення - лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Зробити вдих і повільно підняти таз, щоб утворювалася пряма лінія. Затриматися на пару секунд і на видиху опустити таз. Повторити 7 разів. 

5.Слідкуйте за зором дитини 
Включіть в раціон чорні ягоди, риб'ячий жир, печінку, морквяний сік ,оливкову олію - вони багаті вітаміном А, який покращує зір, знімає втому з очей. 
Під час виконання домашніх завдань, стежте, щоб кожні 20 хвилин у дитини була перерва. У цей час краще робити очну гімнастику: нехай малюк постане біля вікна, зосередиться на намальованою на ньому точці і рахує до 10. 
Комп'ютерні ігри сильно напружують зір. 

6. Слідкуйте за вчасним виконанням домашнього завдання
Оптимальний час для домашнього завдання - 15-16 година. Починати з самого важкого, поки увага на висоті. І не намагайтеся зробити всі уроки відразу, не перевантажуйте дитину. Тривалість безперервного читання не повинна перевищувати 8 хвилин, а оптимальна тривалість безперервного письма - 2 хвилини. Крім цього, через кожні півгодини занять потрібно робити 5-хвилинну гімнастику для рук. Згадайте старий віршик: «Ми писали, ми трудились, наші пальчики стомились...» і стискайте пальці разом з дитиною.

7. Слідкуйте за режимом сну 
Сон першокласника становить 11-12 годин на добу, при цьому шестирічкам необхідний 1-2-годинний денний сон. Не забувайте провітрювати кімнату перед сном 

8. Частіше хваліть 
Спілкуйтеся зі своїм першокласником, уважно слухайте його розповіді про школу, обговорюйте всі події, що відбуваються в його житті. Частіше хваліть малюка, він потребує вашої підтримки. Заохочуйте кожне маленьке і велике досягнення: справа в тому, що особливо у віці 6-7 років діти орієнтовані на реакцію дорослих. 

9. Не перевантажуйте портфель 

10. Поцікавтеся до якої групи здоров’я відноситься ваша дитина
1 вересня треба прийти до школи з довідкою, в якій вказана група здоров'я дитини. Справа в тому, що шкільні заняття фізкультурою - це величезне навантаження на організм, що росте, і ви повинні бути впевнені, що вашому малюкові вона під силу. Залежно від стану здоров'я з самого народження всі діти діляться на групи, і для кожної з них повинні бути розроблені свої фізичні навантаження. Зрівнювати всіх дітей у класі не можна: те, з чим легко справляється дитина з I групою здоров'я, зовсім не під силу дитині III-V групи. 
Група I - діти здорові, з нормальним психічним розвитком і що хворіють не частіше 3-4 разів на рік. Діти цієї групи не мають вад розвитку або інших порушень внутрішніх органів. 
Група II - діти здорові, але які можуть мати невеликі проблеми зі здоров'ям, наприклад, дитина може страждати алергічним захворюванням або мати зайву вагу. Також - діти з хронічними захворюваннями в стадії стійкої клініко-лабораторної ремісії (не менше 3-5 років) або частими ГРЗ. 
Група III - діти з хронічними захворюваннями або вродженими вадами розвитку з періодами загострення. 
Група IV - діти, які мають значні відхилення у стані здоров'я зі зниженими функціональними можливостями. 
Група V - це найважча група здоров'я: діти, хворі на хронічні захворювання зі значно зниженими функціональними можливостями, інваліди.

Категорія: МАЙБУТНІМ МОЇМ УЧНЯМ-ПЕРШОКЛАСНИКАМ | Додав: ОРЕСТ
Переглядів: 970 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 ОРЕСТ  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Годинник

Друзі сайту
  • Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
  • Творча майстерня Анни -->

  • Плеєр


    Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz