Уважно розгляньте малюнок дитини. Прислухайтеся до своїх почуттів. Яке почуття, на Вашу думку, передає малюнок?Чи всі персонажі
перебувають в гарному настрої? Що Вам подобається в малюнку, що ні? Який колір переважає в картинці? Саме так Ви можете оцінити емоційний стан дитини.
Великий-маленький (розмір малюнка)
Пропоную оцінити розміри малюнка. Наприклад, візьмемо фігуру людини й оцінимо її щодо розмірів аркуша паперу. Розміри людини означають те, наскільки значущим цей персонаж є для дитини. Вивчаючи зображення родини, ви можете зробити висновок про те, хто із членів родини є наважливішим для малюка (або кого він найбільше боїться). А якщо дитина малює саму себе? Тоді розміри малюнка допоможуть нам зробити висновок про самооцінку дитини, тобто про її ставлення до себе. Чим меншою є фігурка, тим нижча самооцінка дитини, і навпаки.
Каляки - маляки (характер штриха й натиск)
Невпевнена, тонка, переривчаста лінія - сором'язливість, емоційна слабкість, невпевненість у своїх силах, страх негативного оцінювання своїх дій.
Чітка, впевнена, безперервна лінія з сильним натиском - упевненість, активність, життєва сила. Також сильний натиск може свідчити про гіперактивність, агресивність художника.
Якщо дитина часто змінює натиск під час малювання, то це свідчить про її схильність до частих змін настрою.